اخبار خوزستان

از سوی سازمان تامین اجتماعی خوزستان صورت می گیرد:

از تاریخ 1/7/89 مقرر است حق عضویت در کانون های بازنشستگان و مستمری بگیران به میزان یک درصد از حق مسکن ماهانه مستمری بگیران کسر و به حساب کانون ها واریز گردد. لذا چنانچه هریک از مستمری بگیران رضایت نداشته باشند می توانند با مراجعه به شعب تامین اجتماعی ، مراتب عدم رضایت خود را کتبا به واحدهای امور فنی مستمری های شعب مربوطه ارائه نمایند. ضمنا عدم ارائه تقاضای مکتوب به منزله موافقت با کسر حق عضویت یا همان یک درصد حق مسکن ، در کانون های بازنشستگی می باشد.

لازم به ذکر است این مبلغ ، از مستمری بگیران شهرهایی که فاقد کانون بازنشستگان می باشد کسر نمی گردد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم آبان ۱۳۸۹ساعت 8:48  توسط محسن حلالی نصب  | 

از سوی سازمان تامین اجتماعی با مضوع کسر هزینه بیمه درمانی تکمیلی مستمری بگیران بدینوسیله به آگاهی می رساند: نظربانیکه کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان خوزستان درصدد انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی مستمری بگیران استان با سازمان های بیمه گر می باشد. لذا در صورت تمایل مستمری بگیران به استفاده و بهره مندی از مزایای بیکه تکمیلی جهت ثبت نام و تکمیل فرم درخواست و رضایت نامه با در دست داشتن مدارک ذیل در اسرع وقت می توانند به کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهرستان مربوطه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است مستمری بگیران شهرستان های فاقد کانون بازنشستگان می توانند به نزدیکترین کانون بازنشستگان محل اقامت خود در دیگر شهرستان های استان مراجعه و نسبت به این امر اقدام نمایند.

1) اصل شناسنامه مستمری بگیر و افراد تحت تکفل 2) دفترچه درمان مستمری بگیر و افراد تحت تکفل 3) کارت ملی مستمری بگیر و افراد تحت تکفل

 

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم مهر ۱۳۸۹ساعت 12:49  توسط محسن حلالی نصب  | 

با حضور روسای ادارات شهرستان شادگان و نماینده محترم مردم این شهرستان ، همچنین آقای حیاتی فرماندار و مدیران کل بیمه و درمان تامین اجتماعی، کلنگ احداث درمانگاه شادگان به زمین زده شد.این مرکز درمانی در زمینی به مساحت 1875 متر مربع با زیربنای 1200 متر مربع در 2 طبقه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال طی قرارداد یکساله به پیمانکار واگذار گردید. در این مراسم آقای دکتر موسوی مدیردرمان تامین اجتماعی ضمن عرض خیرمقدم به روسای ادارات و میهمانان حاضر در مراسم و تبریک ایام دهه فجر با اشاره به سیاستهای کلان سازمان تامین اجتماعی در راستای توسعه خدمات درمانی کیفی و گسترش مراکز درمانی به پروژه هایی که طی چند ماهه اخیر توسط ایشان مورد پیگیری قرار گرفته و بعضا به مرحله اجرایی رسیده اند ، از جمله کلنگ زنی بیمارستان 96 تختخوابی امیرکبیر اهواز، پی گیری روند اجرایی بیمارستان 200 تختخوابی شهرستان ماهشهر، بیمارستان 150 تختخوابی آبادان، بیمارستان 96 تختخوابی شهرستان دزفول ، بیمارستان شوش دانیال و درمانگاه گتوند اشاره نمود.

در ادامه مراسم حاج آقا ناصری نژاد نماینده محترم مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، طی اظهاراتی باتاکید بر اهمیت احداث درمانگاه دراین شهرستان با توجه محرومیت های مردم و نیاز به خدمات درمانی کیفی، خواهان پیگیری مستمر جهت تحقق احداث درمانگاه طبق قرارداد یکساله مقرر شد و در ادامه بر ضرورت تجهیز و تکمیل کادر تخصصی و درمانی مناسب نیاز این شهرستان شدند.

 

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 12:55  توسط محسن حلالی نصب  | 

براساس ماده 85 قانون تامین اجتماعی به بیمه شدگانی که برای اولین بار ازدواج نمایند از سوی سازمان تامین اجتماعی کمک هزینه ازدواج پرداخت می گردد برهمین اساس بیمه شده اصلی می بایست در زمان تاریخ وقوع عقد هفتصدوبیست (720) روز سابقه چرداخت حق بیمه و یا این مدت روز سابقه را ظرف (پنج 5 سال قبل از تاریخ عقد داشته باشد. از سوی دیگر شرط ازدواج اول، عقد دائم و داشتن رابطه بیمه ای با سازمان تامین اجتماعی در زمان ازدواج برای پرداخت این کمک هزینه ملاک عمل قرار می گیرد.

لازم به ذکر است از آغاز سالجاری تا پایان آبان ماه امسال به بیش از 4015 نفر کمک هزینه ازدواج از سوی شعب تامین اجتماعی استان خوزستان پرداخت گردیده است .

+ نوشته شده در  جمعه نهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 0:9  توسط محسن حلالی نصب  | 

براساس ماده 85 قانون تامین اجتماعی به بیمه شدگانی که برای اولین بار ازدواج نمایند از سوی سازمان تامین اجتماعی کمک هزینه ازدواج پرداخت می گردد برهمین اساس بیمه شده اصلی می بایست در زمان تاریخ وقوع عقد هفتصدوبیست (720) روز سابقه چرداخت حق بیمه و یا این مدت روز سابقه را ظرف (پنج 5 سال قبل از تاریخ عقد داشته باشد. از سوی دیگر شرط ازدواج اول، عقد دائم و داشتن رابطه بیمه ای با سازمان تامین اجتماعی در زمان ازدواج برای پرداخت این کمک هزینه ملاک عمل قرار می گیرد.

لازم به ذکر است از آغاز سالجاری تا پایان آبان ماه امسال به بیش از 4015 نفر کمک هزینه ازدواج از سوی شعب تامین اجتماعی استان خوزستان پرداخت گردیده است .

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۸ساعت 10:32  توسط محسن حلالی نصب  | 

همایش توسعه و ترویج فرهنگ نماز با حضور دبیرستاد اقامه نماز استان، مدیرکل تامین اجتماعی و ائمه جماعت شعب تامین اجتماعی خوزستان برگزار گردید.

در آغاز این همایش علی ترکاشوند مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان با تاکید براین مهم که سازمان تامین اجتماعی مهمترین بستر عدالت در جامعه است بیان داشت نماز اولین برنامه تربیتی و نخستین وظیفه حکومتی است و چندین طرح و برنامه و روشی برای تربیت، آن هم تربیت خدایی  با توجه به توحید نظری و اقامه نماز، توحید عبادی را تمرین می دهد و به دنبال آن با اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر و زمینه سازی برای نظارت همگانی، فضای تربیتی را برای رشد و کمال آماده می نماید.

ایشان همچنین با اشاره به اینکه در واحدهای تابعه تامین اجتماعی استان خوزستان سعی شده است تا درکنار فضای مطلوب اداری برای بیمه شدگان و مخاطبان سازمان مناسب ترین فضا بعنوان نمازخانه برای اقامه نماز جماعت ایجاد و تجهیز گردد تصریح درحال حاضر در بیش از 30 شعبه تامین اجتماعی نماز جماعت برگزار می گردد و همکاری صمیمانه ستاد اقامه نماز برای برپایی این نماد بندگی و نیایش و ستایش خداوند متال جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه این همایش سیدموسی بلادیان دبیرستاد اقامه نماز استان خوزستان با تقدیر از زحمات بعمل آمده از سوی مجموعه مدیران سازمان تامین اجتماعی باتاکید بر اینکه نماز جماعات فرمان خداوند سبحان است گفت: در آیات ، روایات و احادیث ، بر برگزاری نماز جماعت بسیار تاکید شده است و نماز جماعات باعث نزول رحمت و برکات الهی می گردد  . ایشان همچنین نمازجماعت را موجب وحدت در صفوف مسلمین برشمرده و تصریح کرد: این وحدت و پیروی از ولایت فقیه و حرکت در راستای اسلام ناب محمدی می تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند و سبب خشنودی خداوند تبارک و تعالی گردد.

در پایان همایش به پاس تقدیر از زحمات بی شائبه دبیرستاد اقامه نماز استان به رسم یادبود لوحی مزین به آیات قرآن کریم از سوی مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان به آقای بلادیان اهدا شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم آذر ۱۳۸۸ساعت 11:39  توسط محسن حلالی نصب  | 

همزمان با عید سعید غدیر خم مراسم کلنگ زنی پروژه اداری تامین اجتماعی شعبه رامشیر با حضور مدیرکل تامین اجتماعی ، فرماندار، شهردار و مسئولین محلی این شهرستان برگزار گردید.

در آغاز این مراسم علی ترکاشوند مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان ضمن تشریح اهم اقدامات، فعالیتها و تلاشهای بعمل آمده در طول 9 ماهه سال جاری از سوی سازمان تامین اجتماعی ، بیان داشت روان سازی امور در شعب تامین اجتماعی استان و ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن از برنامه های جاری سازمان تلقی گردیده و این امر نیازمند ایجاد فضای  مناسب اداری برای رسیدن به این ضرورت است. ایشان همچنین با تاکید براین مهم که تامین اجتماعی همواره بعنوان ابزاری مهم برای پیمودن مسیر توسعه محسوب می گردد تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی در راستای ارج نهادن به مخاطبان و ارباب رجوع خود ، ملزم به پاسخگویی و انجام بموقع تعهداتش بوده است و برای تعمیم، توسعه و گسترش فرهنگ بیمه ای در کشور تلاش می نماید.

در ادامه این مراسم احسانی نیا فرماندار شهرستان رامشیر با تقدیر از تلاشهای بعمل آمده از سوی مجموعه مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی بیان داشت: مولفه هایی از قبیل دقت، سرعت و صحت در انجام امور محوله کارکنان در قبال ارباب رجوع ، کیفیت خدمات ارائه شده و حسن رفتار و همچنین اطلاع رسانی مناسب از عوامل تاثیرگذاری است که تامین اجتماعی را همواره سازمانی پاسخگو معرفی می نماید . ایشان همچنین احداث ساختمان اداری تامین اجتماعی شعبه رامشیر را گامی دیگر در راستای خدمت به مردم ازسوی سازمان تامین اجتماعی برشمرد وآن را ضروری دانستند.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 18:26  توسط محسن حلالی نصب  | 

از این پس بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان می توانند با مراجعه به سایت www.sso.ir  فیش حقوقی مستمری خود را ملاحظه و دریافت نمایند. لازم به ذکر است راهنمای استفاده از سامانه ارائه خدمات فیش مستمری بگیران به این شرح می باشد:

پرکردن هر چهار آیتم موجود در بخش ارائه شده الزامی است،کدملی را بدون خط تیره وارد نمایند، جهت درج شمار مستمری از صفحه اول دفترچه درمانی می توان استفاده نمود، جهت جستجوی شعبه مورد نظر ابتدا نام شهر مورد نظر درج و نام شعبه را از لیستی که ظاهر خواهد شد انتخاب نمایند، در صورتیکه شماره ملی در شعبه مورد نظر یافت نشد، پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده به شعبه مربوطه مراجعه نموده و نسبت به تکمیل پرونده هویتی اقدام نمایند.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم آذر ۱۳۸۸ساعت 12:22  توسط محسن حلالی نصب  | 

همزمان با گرامیداشت سالروز تکریم بازنشستگان، همایش مشترک یکروزه ای با حضور روسای کانونهای بازنشستگی، مدیران، معاونین و کارشناسان ارشد تامین اجتماعی ، بانک رفاه و پست بانک استان خوزستان برگزار گردید.

درآغاز این همایش علی ترکاشوند مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان با ادای احترام به مقام شامخ بازنشستگان و پیشکسوتان عرصه های کار، تلاش و سازندگی و تاکید بر این مهم که آموزش مهارتهای زندگی و سلوک با سالمندان باید از سرفصلهای آموزش مهارتهای اجتماعی و فرهنگی باشد و چنین آموزشهایی باعث می شود مسائل مربوط به سالمندان جدی تر گرفته شود تصریح کرد: حفظ شان و مقام بازنشستگان و مستمری بگیران از جایگاه بالایی برخوردار است و باید برای نسل حاضر جامعه تبدیل به یک فرهنگ شود ایشان همچنین با اشاره به این آمار که سالمندان بالای 60 سال حدود 8/7 درصد از کل جمعیت کشورمان را تشکیل می دهند و این مهم نیازمند برنامه ریزی جامع برای برآورده کردن نیازهای این قشر از جامعه ایران است اعلام داشت: در سال 1387 در هر ساعت برای سه نفر در استان حکم بازنشستگی از سوی تامین اجتماعی صادر گردیده است و در هر ساعت بالغ بر 52 میلیون تومان بابت تعهدات بلند مدت هزینه نموده ایم و این درحالی است که بیشترین مبلغ مستمری که در حال حاضر پرداخت می گردد 1866000 تومان است. ایشان همچنین ابراز امیدواری کرد که استان خوزستان نیز با توجه به استعدادها و برحسب نیازهای موجود در ردیف یکی از قطبهای درمان تامین اجتماعی کشور قرار گیرد.

در ادامه عبدالرضا شیخ محمودی رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان با تقدیر از حسن نیت مجموعه مدیران در برگزاری این همایش با تاکید بر ایجاد تعامل، همفکری و همراهی، درک متقابل از مشکلات مستمری بگیران و سازمان تامین اجتماعی را راهگشای دست یابی به نتایج مطلوب برشمرده و بیان داشت: مشکلات درمانی دردی مشترک است چه برای شاغلین و چه برای بازنشستگان ، از این رو در جهت پیشگیری از مصائب و مشکلات بعدی کمیته ای متشکل از مجموعه مدیران بیمه ای، درمانی تامین اجتماعی و مدیرکل کار و امور اجتماعی و کانون بازنشستگان است تشکیل گردیده که بصورت ماهانه برگزار و از اهم اقدامات آن می توان به برقراری بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و مستمری بگیران نام برد. ایشان همچنین با اشاره به عملکرد و تشریح فعالیتهای 11 کانون فعال بازنشستگان و مستمری بگیران استان خواستارتلاش جهت راه اندازی و تاسیس کانونهای دیگرشهرهای استان ازجمله بهبهان، رامهرمز، بندرامام خمینی، خرمشهر، امیدیه و سوسنگرد شدند.

در ادامه این نشست دکتر موسوی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان با تایید مطالب ارائه شده توسط اعضای کانونها به ویژه در بخش مشکلات درمانی استان بیان داشت: بخش عمده ای از فعالیتها، عملکرد و برنامه های درمان تامین اجتماعی تابع بسیاری از متغیرهاست و درمان تامین اجتماعی نیز جزئی از درمان کشور محسوب می شود و تعهدات ما را نیز شورای عالی بیمه تعیین می نماید و بسیاری از این تصمیمات در دست و اراده ما نیست. ایشان ضمن تقدیر از تلاشهای بعمل آمده جهت بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران، آن را ضامن آرامش خاطر، و آسودگی برشمرده که می تواند در کنار همه اینها آسودگی خیال را به ارمغان آورد.ایشان همچنین نوید توسعه فضای درمانی تامین اجتماعی به ویژه در شهرهای دزفول ، ماهشهر، آبادان، شوشتر، شادگان و اهواز را داده و تسریع در آنها را از اولویت های برنامه های این مدیریت دانستند.

در ادامه این نشست اسماعیل للگانی مدیریت بانک رفاه کارگران استان خوزستان ضمن مثبت برشمردن و ارزیابی این گونه همایش ها به جهت برقراری و ارتباط مفید و موثر برای دستیابی به اهداف مشترک و ارتقاء سطح آگاهی و انتقال تجارب و داشته های اعضای شرکت کننده بیان داشت ایجاد رفاه بیشتر برای بازنشستگان و مستمری بگیران و تسریع در انجام امور جاری این عزیزان از اولویت های کاری در بانک رفاه است بگونه ای که از این پس در بیش  از 35 شعبه بانک رفاه ، عزیزان بازنشسته علاوه بر ساعات صبح می توانند از ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر نیز مقرری مستمری خود را از طریق باجه های این شعب دریافت نمایند. ایشان همچنین اصلاح در سیستم پرداخت حقوق بازنشستگی را یکی از اقدامات موثری دانستند که باعث از بین رفتن دغدغه و نگرانی برای این قشر از جامعه می گردد.

در ادامه این همایش اسد گرامی مدیرکل پست بانک استان خوزستان بیان داشت: پیش از این تفاهم نامه ای بین اداره کل پست استان و سازمان تامین اجتماعی منعقد گردیده بود که حقوق و مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران درب خانه هایشان به ایشان تحویل داده می شد اما پس از اتفاقاتی که برای نامه رسانان اداره پست افتاد این اقدام بی اثر ماند و ملغی گردید. اما در حال حاضر بالغ بر 20000 نفر از مستمری بگیران تامین اجتماعی استان در روستاها و شهرکهای کوچک زندگی می کنند که می توان از طریق 400 شعبه و باجه پست بانک مستقر در این محل ها به این عزیزان مستمری شان را پرداخت نمود. ایشان همچنین از حسن توجه و تعامل متقابل مجموعه مدیران و کارکنان تامین اجتماعی نسبت به اهداف و برنامه های پست بانک استان تقدیر و تشکر نموده و آمادگی این اداره کل را برای رسیدن به اهداف مشترک به خصوص ایجاد امنیت، آرامش و رفاه بیشتر برای جامعه هدف یعنی بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر استان پهناور خوزستان اعلام داشتند.

در ادامه این همایش یکروزه هریک از روسای کانونهای بازنشستگی شهرستانهای استان اعم از اهواز، آبادان، دزفول ، اندیمشک، شادگان، ماهشهر، شوشتر، ایذه، مسجدسلیمان ، گتوند و شوش هر یک پیرامون موضوعاتی همچون « ایجاد مراکز درمانی تامین اجتماعی در شهرهای کوچک» «افزایش وامهای قرض الحسنه ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران » « پرداخت یک درصد حق مسکن بازنشستگان و مستمری بگیران شهرهای فاقد کانون فعال سایر شهرهای استان» «افزایش میزان اعتبارات سفرهای زیارتی و سیاحتی» « ایجاد خانه های مهر در تمامی شهرهایی که آمار بازنشستگان بالایی دارند» « پیگیری پرداخت سود سهام عدالت به اقشار ضعیف و مستمری بگیر» استقرار دستگاه و تجهیزات MRI ، سونوگرافی، سی تی اسکن، چشم پزشکی و داندنپزشکی در مراکز درمانی تامین اجتماعی شهرستانهای استان» « ایجاد مراکز فرهنگی و تفریحی ویژه بازنشستگان»لازم به ذکر است در استان خوزستان بالغ بر 100000 نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۸۸ساعت 16:21  توسط محسن حلالی نصب  | 

در آغاز این جلسه علی ترکاشوند مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان با تاکید بر این نکته که پیشرفت و موفقیت هر سازمانی مبتنی بر تجزیه و تحلیل نهایی کیفیت منابع انسانی و گسترش آن برای بهره گیری کامل از استعداد و توانایی های افراد است تصریح کرد: بهبود و گسترش روشهای اجرایی و برنامه ریزی می تواند سازمانی ایده آل را به وجود آورد، سازمانی موثر و کارآمد که در جهت منافع مخاطبانش فعالیت می کند و کمک ، مشاوره و خدمات و تعهداتش را در عالی ترین سطح ارائه می نماید. ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع رفاه و تامین اجتماعی اشاره و اظهار داشت، پرداختن به مقوله رفاه و تامین اجتماعی از جمله وظایف تفکیک ناپذیر حکومت ها نه تنها در عصر حاضر بلکه از ابتدای شکل گیری دولتها بوده و می باشد که با پرداختن به آن می توان به شاخص هایی همچون تحقق عدالت اجتماعی ، تامین امنیت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، همچنین ایجاد تفاهم بین کارگران و کارفرمایان در مناسبات تولید و از سوی دیگر تقویت آرامش و عزت نفس افراد و خانوارها در جامعه و در نهایت ایجاد تفاهم، همبستگی اجتماعی و کمک به همنوع از طریق بکارگیری ابزارهای بیمه ای و تعریف درست نظام تامین اجتماعی ، حمایت و مساعدتهای اجتماعی دست یافت . ایشان همچنین با تاکید بر صیانت از منابع صندوق تامین اجتماعی و حق الناس برشمردن آن، اعتلای کرامت انسانی و بهبود سطح خدمات و کیفیت زندگی جامعه هدف ، از طریق سازمانی خودکفا، دانش مدار، قانون مند، پایدار و پاسخگو با استقرار کامل بیمه های اجتماعی را از اصول اساسی برشمردند. ایشان همچنین به روسای شعب تامین اجتماعی استان توصیه کردند: در فضای صمیمانه ناشی از تفاهم و درک متقابل، نارسایی ها کاهش می یابد و نظام بیمه اجتماعی به هدفهای والای خود که تامین آرامش و امنیت خطر بیمه شدگان است دست می باید.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آبان ۱۳۸۸ساعت 14:34  توسط محسن حلالی نصب  | 

براساس مصوبه هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ، زنان خانه دار از تاریخ 17/9/1387 می توانند با عقد قرارداد در قالب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و صرفاً با تکمیل فرم خوداظهاری در ردیف بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و از تعهدات قانونی برخوردار شوند. براساس زنانی که دارای سن زیر45 سال هستند می توانند نسبت به انعقاد قرارداد اقدام نمایند و در صورتیکه سن آنها بالای 45 سال باشد با داشتن سابقه پرداخت حق بیمه، دو برابر مازاد سن شان می توانند تقاضای خود را به شعب تامین اجتماعی استان ارائه نمایند. لازم به ذکر است از آغاز اجرای این مصوبه تا پایان شهریورماه سالجاری تعداد 1015 نفر از زنان خانه دار در سطح استان در ردیف بیمه شدگان قرار گرفته اند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 8:35  توسط محسن حلالی نصب  | 

براساس مصوبه هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ، زنان خانه دار از تاریخ 17/9/1387 می توانند با عقد قرارداد در قالب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و صرفاً با تکمیل فرم خوداظهاری در ردیف بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و از تعهدات قانونی برخوردار شوند. براساس زنانی که دارای سن زیر45 سال هستند می توانند نسبت به انعقاد قرارداد اقدام نمایند و در صورتیکه سن آنها بالای 45 سال باشد با داشتن سابقه پرداخت حق بیمه، دو برابر مازاد سن شان می توانند تقاضای خود را به شعب تامین اجتماعی استان ارائه نمایند. لازم به ذکر است از آغاز اجرای این مصوبه تا پایان شهریورماه سالجاری تعداد 1015 نفر از زنان خانه دار در سطح استان در ردیف بیمه شدگان قرار گرفته اند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم مهر ۱۳۸۸ساعت 12:46  توسط محسن حلالی نصب  | 

همایش یک روزه ای با عنوان تعامل ، همفکری و همگرایی در اجرای قوانین کار و تامین اجتماعی با حضور مدیران کل، روسای ادارات و کارشناسان ارشد سازمانهای تامین اجتماعی و کار و امور اجتماعی استان خوزستان برگزار گردید.

در آغاز این همایش علی ترکاشوند مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان با تاکید بر این نکته تامین اجتماعی (ISSA ) و تنظیم شده و بالاترین حد این استانداردها را در برمی گیرد بیان داشتند: منابع مالی سازمان تامین اجتماعی متکی به حق بیمه ای است که از طریق کارفرمایان، بیمه شدگان و دولت وصول می شود و علاوه بر آن سود حاصل از سرمایه گذاری ذخایر نیز به منظور حفظ قدرت خرید این اندوخته ها، به آن اضافه می گردد. ایشان همچنین با اشاره به حفظ و صیانت از منابع این صندوق که بعنوان امانتی و مسئولیت بر دوش سازمان و متولیان آن قرار گرفته است گفتند یک زمانی در قبال هر25 نفر فرد شاغل یک نفر بازنشسته داشتیم درحالی که آلان در قبال هر6 نفر بطور میانگین و در بعضی از استانها این مرز به 5 نفر هم رسیده است که در قبال این 5 یا 6 نفر شاغل یک نفر بازنشسته داریمو مضافاً اینکه از این تعداد شاغل موجود نیز بیش از 50 درصدشان حق بیمه جاری را نمی دهند، یعنی بیمه شده هستند ولی بیمه پرداز نیستند که از جمله این شرکتها می توان به کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، کارون شوشتر، صنایع جانبی ، آب و فاضلاب و لوله سازی خوزستان اشاره کرد. ایشان همچنین گفتند: سازمان تامین اجتماعی تنها در صورت آگاهی از تعداد دقیق کارکنان کارگاهها و تغییرات آن می تواند برنامه های حمایتی خود را طرح ریزی نماید اما متاسفانه شاهد برخی فرارهای بیمه ای هستیم بگونه ای نرم افزارهایی تنظیم گردیده که اگر یک کسی بیاید و مثلاً به جای 30 روز 3 هم لیست حق بیمه بدهد دفترچه درمانی با اعتبار مدت دار به آن تحویل می گردد، یعنی با این کار از اعتماد و صداقت سازمان سوء استفاده شده است اگر همه ما دست در دست هم بدهیم به راحتی می توان جلوی بسیاری از سوء استفاده ها را گرفت چراکه صندوق تامین اجتماعی یک صندوق بین النسلی است ورودی و خروجی دارد در استان خوزستان بالغ بر 100000 نفر از شریف ترین اقشار جامعه یعنی مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، تصور کنید چنانچه معاش این دست از جامعه ما به خطر بیفتد چه اتفاقی خواهد افتاد.

در ادامه سیدجلالی مدیرکل کار و امور اجتماعی خوزستان با بیان اینکه امنیت اجتماعی جز در سایه تامین اجتماعی پایدار قابل دوام نخواهد بود و بیمه های اجتماعی ساز و کارهای موثر و مناسبت برای بازتوزیع درآمدها، جلوگیری از گسترش فقر و کاهش فاصله طبقاتی در جامعه است تصریح کردند یکی از اهداف کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی حفظ و صیانت از نیروی کار و تولید و اشتغال است که به طور اهم و خاص با وظایف و تعهدات هر دو سازمان کار و تامین اجتماعی ارتباط مستقیم دارد و به طور قطع اقدامات فرهنگی و اجتماعی سازمان در ایجاد و برگزاری اینگونه جلسات و نشست ها نقش به سزایی در ارتقاء ارائه خدمات بیشتر و بهتر به کارگران را در پی خواهد داشت. ایشان بر وصول به موقع و به حق، مطالبات سازمان بابت حق بیمه، بیمه شدگان کارگاههای مشمول قانون تامین اجتماعی تاکید و گفتند باید درآمدی به وجود بیاید تا هزینه ای اتفاق بیفتد چراکه سازمان تامین اجتماعی نیز باید تامین کننده معاش خیل عظیم مستمری بگیرانش باشد. ایشان همچنین از همکاری، همراهی و مساعدت مجموعه مدیران سازمان تامین اجتماعی در حمایت از صنایع بحران زده استان قدردانی و تشکر نمودند . لازم به ذکر است اهم موضوعاتی که در این همایش مورد بحث، تبادل نظر و بررسی قرار گرفت عبارتند از : ماده 148 قانون کار، دستور العمل ضوابط رسیدگی به اشتغال  در کارگاههای مشمول تامین اجتماعی و احراز سوابق بیمه ای ، مشاغل سخت و زیان آور و همچنین بیمه بیکاری.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 11:49  توسط محسن حلالی نصب  | 

از سوی مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان با صدور احکام جداگانه روسای جدید برخی شعب تامین اجتماعی استان خوزستان منصوب شدند. در مراسم معارفه روسای شعب تامین اجتماعی ، علی ترکاشوند در جمع همکاران و در دیدار با فرمانداران و ائمه جمعه و دیگر مسئولین شهرهای استان با بیان این مطلب که تلفیق دانش، تعهد و تجارب و استفاده از نقطه نظرات سازنده همکاران وکارشناسان مسائل تامین اجتماعی می تواند راهگشای رسیدن به اهداف متعالی سازمانی همچون تامین اجتماعی باشد، تصریح کردند: اهتمام به اجرای اصل 29 قانون اساسی بیش از پیش در دستورکارقرار گرفته است و همه متولیان امر باید سعی و تلاش نمایند تا در جهت اهداف دولت عدالت محور متضمن استفاده گسترده احاد جامعه از چتر حمایتی سازمان تامین اجتماعی باشند. ایشان همچنین خواستار تعامل سازنده و هدفمند روسای شعب تامین اجتماعی با مقامات محلی فرا سازمانی و تصمیم گیر در حوزه فعالیتشان شدند تا بتوان با برقراری ارتباط صمیمانه و صادقانه با همکاران و سایر مخاطبین سازمان در جهت بسط و گسترش عدالت اجتماعی گام برداشت.لازم به ذکر است در همین راستا روسای جدید شعب تامین اجتماعی پنج اهواز، ایذه، ملاثانی، هفتکل و دو شوشتر آغاز بکار خود را در سمت جدید اعلام نمودند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:37  توسط محسن حلالی نصب  | 

با تدابير اتخاذ شده از سوي سازمان تأمين‌اجتماعي، حقوق مستمري‌بگيران اين سازمان از دوميليون و 350‌هزار ريال كمتر نخواهد بود. عباس صابري سرپرست معاونت فني و درآمد اين سازمان، اقدامات سازمان تأمين‌اجتماعي را براي افزايش حقوق بازنشستگان قابل‌توجه دانست و گفت: سازمان تأمين‌اجتماعي هميشه براي رفاه حال بازنشستگان و بيمه‌شدگان اقدامات مناسبي در حوزه‌هاي مختلف انجام داده و هميشه تلاش شده است، خدمات به صورت كيفي و با سهولت در دسترس بيمه‌شدگان و ديگر مخاطبان سازمان قرار گيرد.

وي پرداخت ماهانه 27 هزار و 440 ريال كمك هزينه اولاد، 137 هزار و 200 ريال عائله‌مندي، 60‌هزار و 68‌ريال براي همسران متكفل فرزند و 200‌هزار ريال بن خريد به مستمري‌بگيران سازمان تأمين‌اجتماعي را از جمله اقدامات اين سازمان ذكر كرد.

صابري در رابطه با بازماندگان بيمه‌شدگان متوفي كه در سال آخر قبل از فوت حق‌بيمه‌اي به سازمان تأمين‌اجتماعي پرداخت نكرده‌اند يا سابقه پرداخت حق‌بيمه آنان كمتر از سه‌ماه است، اظهار داشت: در رابطه با اين دسته از بازماندگان درصورتي كه كل سابقه بيمه آنان بيش از 10 سال باشد، به ازاي هر سال بيمه‌پردازي يك روز مستمري ماهانه براي بازماندگان برقرار مي‌شود.وي افزود: درمورد بازماندگان افرادي كه سابقه بيمه‌پردازي كمتر از 10 سال دارند و در سال آخر قبل از فوت نيز كمتر از سه‌ماه سابقه پرداخت حق‌بيمه دارند، غرامت مقطوع فوت پرداخت مي‌شود كه مبلغ آن به ازاي هر سال بيمه‌پردازي يك ماه حقوق تعيين مي‌شود.

سرپرست معاونت فني و درآمد سازمان تأمين‌اجتماعي با تأكيد بر تلاش اين سازمان براي تحت‌پوشش قرار دادن اقشار مختلف جامعه گفت: در سال گذشته اعضاي شوراي‌اسلامي شهر و روستا، كاركنان شاغل در بخش كشاورزي، كاركنان خريد خدمت سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامي، كارگزاران ستادهاي نماز جمعه و كاركنان مؤسسه حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس تحت‌پوشش سازمان تأمين‌اجتماعي قرار گرفتند.

صابري افزود: در سال‌جاري نيز در راستاي گسترش پوشش خدمات بيمه‌اي اين سازمان، شاغلان در بخش كشاورزي، كاركنان شاغل در بانك‌هاي غيردولتي، اعضاي كانون كاردان‌هاي فني ساختمان و كانون مهندسين، كاركنان تعاوني‌هاي روستايي، كاركنان شاغل در بنياد تعاون ناجا و كاركنان شاغل در خانه كارگر جمهوري‌اسلامي، اعضاي انجمن صنفي نمايندگان شركت بيمه معلم، اعضاي انجمن حمايت از مديران مزرعه و اعضاي شركت تعاوني سرويس‌كاران مجاز شركت صنعتي بوتان، تحت‌پوشش سازمان تأمين‌اجتماعي قرار گرفتند.

سرپرست معاونت فني و درآمد سازمان تأمين‌اجتماعي از اصلاح بخشنامه ادامه بيمه به صورت اختياري خبر داد و در اين خصوص گفت: افرادي كه تحت‌پوشش بيمه تأمين‌اجتماعي بوده‌اند و درحال‌حاضر تحت‌پوشش اين سازمان قرار ندارند، مي‌توانند به صورت اختياري تحت‌پوشش سازمان تأمين‌اجتماعي قرار گيرند و شرط استفاده از اين قانون دارا بودن حداقل يك‌ماه سابقه بيمه در اين سازمان است كه البته تا سال گذشته سابقه موردنياز يك سال بود كه با اصلاح بخشنامه مربوطه اين مدت به يك‌ماه كاهش يافت.صابري همچنين راه‌اندازي سامانه خدمات بين شعب را از مهم‌ترين خدمات سازمان تأمين‌اجتماعي برشمرد و صدور دفترچه درماني و بررسي استحقاق درمان بيمه‌شدگان سازمان در شعب سراسر كشور را از نتايج اين كار دانست.وي تهيه پيش‌نويس دستور اداري نحوه رسيدگي به ادعاي سوابق بيمه‌شدگان و آراي مراجع حل‌اختلاف قانون كار، جمع‌آوري و احصاء گزارش آمار سوابق ناشناس و داراي كدملي كليه شعب، فراهم‌شدن امكان دسترسي بيمه‌شدگان به سوابق بعد از سال 86 از طريق سايت رسمي سازمان و افزايش تعرفه كفن و دفن تا حداقل دستمزد ماهيانه سال فوت و همچنين پرداخت هزينه كفن و دفن همسر بيمه‌شده اصلي را از ديگر اقدامات سازمان تأمين‌اجتماعي در سال‌جاري برشمرد.وي همچنين از اجراي طرح‌هاي اشتغال مجدد مقرري‌بگيران بيمه‌بيكاري خبر داد و گفت: براساس تفاهم‌نامه مشترك با وزارت كار و اموراجتماعي و بانك رفاه كارگران به 13‌هزار و 123‌نفر از مقرري‌بگيران بيمه‌بيكاري تسهيلات پرداخت شده است.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 23:56  توسط محسن حلالی نصب  | 

مديركل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان تامين اجتماعي، راه اندازي سيستم اطلاع رساني 142 نداي تامين را گامي موثر براي آشنايي كارفرمايان، بيمه شدگان و بازنشستگان از حقوق و تعهداتشان دانست.ابراهيم دربانيان، با اعلام اين خبر افزود: در سيستم نداي تامين، اطلاعات ضروري، فوري و مورد نياز آورده شده است و بيمه شدگان مي توانند با استفاده از اين سيستم، پرسش هاي خود را درباره قوانين و مقررات سازمان تامين اجتماعي مطرح كرده و پاسخ آن را در موعد تعيين شده دريافت نمايند.وي اظهار داشت: پوشش بيمه اي و صدور دفترچه بيمه درماني بيمه شدگان اجباري، دريافت شماره بيمه شده، معاينات صحت سلامت اوليه بيمه شدگان، نحوه صدور اولين دفترچه درماني و تمديد و تامين اعتبار دفترچه بيمه درمان از جمله امكانات اين سيستم است.دربانيان خاطر نشان كرد: بيمه شدگان مي توانند در هر ساعت شبانه روز با اين سيستم ارتباط برقرار كرده و پاسخ سئوالات خود را دريافت دارند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 21:38  توسط محسن حلالی نصب  | 

تامین اجتماعی شعبه 6  اهواز در روزهای چهارشنبه 8/7/1388 و پنجشنبه 9/7/1388 بعلت انتقال و جابجایی به ساختمان اداری جدید، تعطیل می باشد. مراجعه کنندگان می توانند جهت انجام امور جاری خود از روز شنبه مورخ 11/7/1388 به نشانی جدید شعبه واقع در مسیرجاده کوت عبداله بعد از بهشت شهداء جنب درمانگاه شماره 4 تامین اجتماعی، شعبه 6 تامین اجتماعی شهرستان اهواز مراجعه نمایند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 19:0  توسط محسن حلالی نصب  |